Porady Naszych lekarzy


Gryzący chomik

Nie wiem, co stało się z moim chomikiem. To było zawsze spokojne zwierzątko, ale od pewnego czasu w ogóle nie wychodzi z budki, a jak próbuję go wyjąć, to gryzie. Co się z nim dzieje? Czy to normalne?

To nie jest normalne zachowanie i z chomikiem na pewno coś się dzieje. Niestety, obawiam się, że może być chory i dlatego nie wychodzi z domku. Chore zwierzątko nie lubi, gdy się je dotyka i niepokoi, stad prawdopodobnie jego agresywny sposób bycia. Inne powody gryzienia to np. stres związany ze zbyt częstym braniem na ręce i przerywaniem wypoczynku, ciągłe przestawianie wyposażenia klatki, zbyt częste i zbyt rzadkie sprzątanie. Sadzę jednak, że przede wszystkim powinnaś jak najszybciej iść z chomikiem do lekarza, który go zbada i wykluczy lub rozpozna chorobę zwierzątka i w razie potrzeby rozpocznie jego leczenie.

Porady dr Riwany oraz dr Arka:

"Psia i kocia" Europa

wyjazd-z-psem-zagranice

Nasza przychodnia prowadzi czipowanie zwierząt i wydaje paszporty psom, kotom i tchórzo- fretkom wyjeżdżającym za granicę. Wszystkie psy, koty i tchórzofretki wyjeżdżające z Polski do krajów EU (Unii Europejskiej) muszą mieć paszporty.

Stenty dotchawicze - wszczepianie

metoda leczenia zapaści tchawicy u zwierząt jest implantacja stentów dotchawiczych pod kontrolą endoskopuLeczenie zapaści tchawicy poprzez implantacje stentów dotchawiczych, więcej >